İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti, ASA, ABA və digər qurumların tərəfdaşlığı və “Biznes Mərkəzi Klubu” ilə “Gbaru.com” platformasının təşkilatçılığı ilə "Turan Dövlətləri II İnşaatçılar və Əmlakçılar Forumu" keçirilib.
Dövlət rəsmiləri, millət vəkilləri və türk dövlətlərindən çox sayda inşaatçının iştirak etdiyi Forumda açılış çıxışçılarından olan Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının İcraçı direktoru Elmar Mirsalayev öz çıxışında inşaat və əmlak risklərinin təminat altına alınmasında sığortanın əhəmiyyəti və ölkəmizdə əmlak sığortası bazarının real dinamikası ilə bağlı məlumat verib.
Forumun "İnşaat və əmlak sahəsində maliyyənin idarə edilməsi" panelində yerli sığortaçılarımız da spiker olaraq iştirak ediblər. Belə ki, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının ekspert qrupunun üzvləri Vüqar Hüseynli ("Atəşgah" Sığorta Şirkəti) "Təbii fəlakətlər və texnogen təhlükələr fonunda daşınmaz əmlakın sığortası: risklər və təminatlar", Rəhman Hacıyev ("PAŞA Sığorta") isə "Sığortanın üstünlükləri, potensial risklər və bu risklərin aradan qaldırılması" mövzularında çıxışlar edib, təqdimatlar nümayiş etdiriblər.
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının İcraçı direktoru Elmar Mirsalayevin müsahibəsini təqdim..
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev 18 may 2021-ci il tarixdə "Dövlət icbari şəxsi sığortası..

AIA participated in the "II Forum of Builders and Realtors of the State of Turan"
The State Service for Property Issues under the Ministry of Economy in partnership with AIA, ABA and other agencies and the Business Center Club Gbaru.com "The II Forum of Builders and Owners of the State of Turan" was held.
In his speech at the forum, which was attended by government officials, deputies and a large number of builders from Turkish states, Executive Director of the Azerbaijan Insurers Association Elmar Mirsalayev spoke about the importance of insurance in ensuring construction and property risks and the real dynamics of the property insurance market in our country.
Our local insurers also participated as speakers on the panel of the forum "Financial Management in Construction and Real Estate". For example, Vugar Huseynli, a member of the expert group of the Association of Insurers of Azerbaijan (Ateshgah Insurance Company), made a presentation on "Real Estate Insurance against Natural Disasters and Man-Made Hazards: Risks and Guarantees", and Rahman Hajiyev (PASHA Insurance Company) - "Advantages of Insurance, Potential Risks and Elimination of These Risks", they also demonstrated presentations.