Azərbaycan Beynəlxalq Sığorta Forumunun ikinci günü maraqlı müzakirələrlə yadda qalıb
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının strateji dəstəyi və Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə baş tutan sayca 11-ci “Azərbaycan Beynəlxalq Sığorta Forumu”nun (AIIF-2026) ikinci günü sektoral mövzular üzrə maraqlı müzakirələrlə yadda qalıb.
Forumun ikinci günü yerli və xarici sığorta peşəkarlarının iştirakı ilə "Türk dünyası sığorta bazarı: trendlər, çağırışlar və yeni inkişaf meyilləri", "Dünyada həyat və sağlamlıq sığortası: etimadın, aktuallığın və uzunmüddətli dəyərin təmin olunması", "Sığorta sahəsində peşəkar təhsil" və "Sığorta brokerliyində qlobal trendlər" mövzularına həsr olunmuş panel müzakirələri təşkil edilib.
Ənənəvi olaraq Azərbaycanda keçirilən bu Forumda bu il 20-dən çox ölkədən (Qafqaz regionu, Orta Asiya, Avropa, Türkiyə, Rusiya və MDB ölkələri) peşəkar sığorta, təkrarsığorta və broker şirkətlərinin top-menecerləri, o cümlədən, dövlət rəsmiləri, millət vəkilləri, yerli sığortaçılar və aidiyyəti təşkilatların rəsmiləri iştirak edirlər.
Qeyd edək ki, 400-ə yaxın iştirakçının qatıldığı 11-ci "Azərbaycan Beynəlxalq Sığorta Forumu" 25 iyun tarixində başa çatıb.

Второй день 11-го «Азербайджанского Международного Страхового Форума» (AIIF-2026), прошедшего при стратегической поддержке Центрального Банка Азербайджанской Республики и организационном содействии Ассоциации Cтраховщиков Азербайджана, запомнился интересными дискуссиями по актуальным отраслевым темам.
В рамках второго дня форума при участии местных и зарубежных экспертов были организованы панельные дискуссии на следующие темы: «Страховой рынок тюркского мира: тренды, вызовы и новые тенденции развития», «Мировое страхование жизни и здоровья: обеспечение доверия, актуальности и долгосрочной ценности», «Профессиональное образование в сфере страхования» и «Глобальные тренды в страховом брокерстве».
В этом году на форуме, который традиционно проводится в Азербайджане, приняли участие топ-менеджеры профессиональных страховых, перестраховочных и брокерских компаний, а также государственные чиновники, депутаты парламента, местные страховщики и представители профильных организаций из более чем 20 стран (включая Кавказский регион, Центральную Азию, Европу, Турцию, Россию и страны СНГ).
Отметим, что 11-й «Азербайджанский международный страховой форум», собравший около 400 участников, успешно завершил свою работу 25 июня.