Azərbaycan Beynəlxalq Sığorta Forumunun ikinci günü maraqlı müzakirələrlə yadda qalıb
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının strateji dəstəyi və Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə baş tutan sayca 11-ci “Azərbaycan Beynəlxalq Sığorta Forumu”nun (AIIF-2026) ikinci günü sektoral mövzular üzrə maraqlı müzakirələrlə yadda qalıb.
Forumun ikinci günü yerli və xarici sığorta peşəkarlarının iştirakı ilə "Türk dünyası sığorta bazarı: trendlər, çağırışlar və yeni inkişaf meyilləri", "Dünyada həyat və sağlamlıq sığortası: etimadın, aktuallığın və uzunmüddətli dəyərin təmin olunması", "Sığorta sahəsində peşəkar təhsil" və "Sığorta brokerliyində qlobal trendlər" mövzularına həsr olunmuş panel müzakirələri təşkil edilib.
Ənənəvi olaraq Azərbaycanda keçirilən bu Forumda bu il 20-dən çox ölkədən (Qafqaz regionu, Orta Asiya, Avropa, Türkiyə, Rusiya və MDB ölkələri) peşəkar sığorta, təkrarsığorta və broker şirkətlərinin top-menecerləri, o cümlədən, dövlət rəsmiləri, millət vəkilləri, yerli sığortaçılar və aidiyyəti təşkilatların rəsmiləri iştirak edirlər.
Qeyd edək ki, 400-ə yaxın iştirakçının qatıldığı 11-ci "Azərbaycan Beynəlxalq Sığorta Forumu" 25 iyun tarixində başa çatıb.

The second day of the 11th "Azerbaijan International Insurance Forum" (AIIF-2026), held with the strategic support of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan and organized by the Azerbaijan Insurers Association, concluded with insightful discussions on key sectoral topics.
The second day of the forum featured panel sessions joined by local and international insurance professionals, dedicated to the following themes: "Insurance Market of the Turkic World: Trends, Challenges, and New Growth Patterns," "Life and Health Insurance Globally: Ensuring Trust, Relevance, and Long-Term Value," "Professional Education in Insurance," and "Global Trends in Insurance Brokerage."
Traditionally hosted in Azerbaijan, this year's forum brought together top managers from professional insurance, reinsurance, and brokerage companies, as well as government officials, members of parliament, local insurers, and representatives of relevant organizations from more than 20 countries (including the Caucasus region, Central Asia, Europe, Turkey, Russia, and the CIS).
It is worth noting that the 11th "Azerbaijan International Insurance Forum," which welcomed nearly 400 participants, successfully concluded on June 25.