Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının (ASA) İcraçı direktoru Elmar Mirsalayevlə "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC-nin sədri Rövşən Məmmədov arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan Dövlət Televiziyası ilə sığorta sektoru arasındakı mövcud münasibətlər və yeni imkanlar müzakirə edilib.
ASA-nın İcraçı direktoru Elmar Mirsalayev görüşdə son illər sığorta sektorunda aparılan islahatlardan və əldə olunan nailiyyətlərdən danışıb, ölkədə həyata keçirilən sığorta maarifləndirməsi layihəsi haqqında məlumat verib.
"Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC-nin sədri Rövşən Məmmədov da öz növbəsində sığorta sektorunun inkişafı istiqamətində görülən işləri maraqla qarşıladığını bildirib. Sığorta sektorunun media ilə qurduğu əlaqələri uğurlu hesab edərək yüksək qiymətləndirib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikasının sosial müdafiə siyasətinin stimullaşdırılaraq inkişaf etdirilməsi məqsədilə rəhbərlik etdiyi dövlət televiziyası və radiosu verilişlərində sığorta təbliğatı işinə yaratdığı münbit şəraitə və verdiyi əvəzsiz töhfələrə görə "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC-nin sədri Rövşən Məmmədova Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası tərəfindən xüsusi plaket təqdim olundu.

Elmar Mirsalayev, Executive Director of the Azerbaijan Insurers Association (AIA), met with Rovshan Mammadov, Chairman of the Azerbaijan Television and Radio Broadcasting CJSC.
The meeting discussed the existing relations and new opportunities between the Azerbaijan State Television and the insurance sector.
During the meeting, AIA’s Executive Director Elmar Mirsalayev spoke about the reforms and achievements in the insurance sector in recent years and provided information about the insurance awareness project implemented in the country.
In turn, Rovshan Mammadov, Chairman of the Azerbaijan Television and Radio Broadcasting CJSC, expressed his interest in the work carried out towards the development of the insurance sector. He highly appreciated the successful cooperation established between the insurance sector and the media.
At the meeting, in recognition of the favorable conditions created and the invaluable contributions made to the promotion of insurance in television and radio programs aimed at stimulating and developing the social protection policy of the Republic of Azerbaijan, a special plaque was presented by the Azerbaijan Insurers Association to Rovshan Mammadov, Chairman of the Azerbaijan Television and Radio Broadcasting CJSC.