ASA Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrinin QHT-lərinin həmrəylik Forumunda iştirak edir
Bu gün Bakıda Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyi, TİKA və "Ortaq Dəyərlər" İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrinin QHT-lərinin həmrəylik Forumu öz işinə başlayıb. Tədbirin rəsmi açılışında Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Prezident İlham Əliyevin Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin QHT-lərinin həmrəylik forumunun iştirakçılarına müraciətini oxuyub.
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının İcraçı direktoru Elmar Mirsalayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin dəvətli olduğu forumda Azərbaycan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Türkiyə, Özbəkistan, Macarıstan, Türkmənistan və Şimali Kipr Türk Respublikasından 500-dən çox vətəndaş cəmiyyəti təmsilçisi iştirak edir.
Forumun nəticəsi olaraq TDT-yə üzv ölkələrin QHT-lərinin Platformasının təsis olunması gözlənilir. 8 ölkənin QHT-lərini birləşdirəcək Platformaya rəhbərliyi Azərbaycan edəcək.

AIA Participates in the Solidarity Forum of NGOs from Member States of the Organization of Turkic States
24.11.2025
The Solidarity Forum of Non-Governmental Organizations (NGOs) from the member states of the Organization of Turkic States (OTS) began its work today in Baku, jointly organized by the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan, TIKA, and the "Common Values" Public Union. At the official opening of the event, Assistant to the President of Azerbaijan – Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration Hikmat Hajiyev read out the address of President Ilham Aliyev to the participants of the Solidarity Forum of NGOs from OTS member states.
The forum, to which a delegation led by Elmar Mirsalayev, Executive Director of the Azerbaijan Insurers Association (ASA), was invited, is attended by more than 500 civil society representatives from Azerbaijan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Turkey, Uzbekistan, Hungary, Turkmenistan, and the Turkish Republic of Northern Cyprus.
It is expected that as a result of the Forum, a Platform for NGOs of OTS member states will be established. Azerbaijan will lead the Platform, which will unite NGOs from 8 countries.