ASA Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrinin QHT-lərinin həmrəylik Forumunda iştirak edir
Bu gün Bakıda Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyi, TİKA və "Ortaq Dəyərlər" İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrinin QHT-lərinin həmrəylik Forumu öz işinə başlayıb. Tədbirin rəsmi açılışında Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Prezident İlham Əliyevin Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin QHT-lərinin həmrəylik forumunun iştirakçılarına müraciətini oxuyub.
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının İcraçı direktoru Elmar Mirsalayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin dəvətli olduğu forumda Azərbaycan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Türkiyə, Özbəkistan, Macarıstan, Türkmənistan və Şimali Kipr Türk Respublikasından 500-dən çox vətəndaş cəmiyyəti təmsilçisi iştirak edir.
Forumun nəticəsi olaraq TDT-yə üzv ölkələrin QHT-lərinin Platformasının təsis olunması gözlənilir. 8 ölkənin QHT-lərini birləşdirəcək Platformaya rəhbərliyi Azərbaycan edəcək.

Сегодня в Баку начал свою работу Форум солидарности неправительственных организаций (НПО) стран-членов Организации тюркских государств (ОТГ), организованный совместно Агентством государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджанской Республики, TIKA и Общественным объединением "Общие ценности". На официальном открытии мероприятия помощник Президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Хикмет Гаджиев зачитал обращение Президента Ильхама Алиева к участникам Форума солидарности НПО стран-членов Организации тюркских государств.
В форуме, куда была приглашена делегация во главе с Исполнительным директором Ассоциации Страховщиков Азербайджана (АСА) Эльмаром Мирсалаевым, принимают участие более 500 представителей гражданского общества из Азербайджана, Казахстана, Кыргызстана, Турции, Узбекистана, Венгрии, Туркменистана и Турецкой Республики Северного Кипра.
Ожидается, что по итогам Форума будет учреждена Платформа НПО стран-членов ОТГ. Руководство Платформой, которая объединит НПО 8 стран, будет осуществлять Азербайджан.