Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının rəhbərliyi və ASA-ya üzv sığorta şirkətlərinin rəhbərliklərindən ibarət nümayəndə heyəti bu gün Bakıda keçirilən 10-cu “Beynəlxalq Maliyyə və Bankçılıq Sammiti 2026: Türk Dövlətlərinin Qlobal Maliyyə İnteqrasiyası” adlı beynəlxalq tədbirdə iştirak edib.
Sammit türkdilli ölkələrin və region dövlətlərinin maliyyə institutları arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, eləcə də onların qlobal maliyyə sisteminə inteqrasiyasının sürətləndirilməsi məqsədilə təşkil olunub.
Sammit çərçivəsində bankçılıq və maliyyə sahəsində 2026-cı ilin əsas qlobal tendensiyaları müzakirə olunub. Müzakirələrin əsas istiqamətləri sırasında maliyyə sistemlərinin inteqrasiyası, tənzimləyici mexanizmlərin uyğunlaşdırılması, ödəniş infrastrukturunun inkişafı, beynəlxalq tərəfdaşlıqların gücləndirilməsi və ortaq maliyyə strategiyalarının formalaşdırılması yer alır.

АСА приняла участие в «Международном финансово-банковском саммите»
Делегация в составе руководства Ассоциации Cтраховщиков Азербайджана (АСА) и руководителей страховых компаний-членов АСА приняла участие в состоявшемся сегодня в Баку 10-м международном мероприятии «Международный финансово-банковский саммит 2026: Глобальная финансовая интеграция тюркских государств».
Саммит организован с целью расширения сотрудничества между финансовыми институтами тюркоязычных стран и государств региона, а также ускорения их интеграции в глобальную финансовую систему.
В рамках саммита были обсуждены ключевые глобальные тенденции 2026 года в банковской и финансовой сферах. Среди основных направлений дискуссий — интеграция финансовых систем, гармонизация регуляторных механизмов, развитие платежной инфраструктуры, укрепление международного партнерства и формирование общих финансовых стратегий.